Search

خریدوفروش واجاره

    خرید ملک در قبرس شمالی

افزایش قیمت ملک در قبرس شمالی به دلیل تروم نیست ! بلکه برای افزایش ارزش ملک در این کشور میباشد…
 قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به هر نقطه دیگری در دریای مدیترانه، ارزانتر است. قیمت خرید ملک در قبرس شمالی نصف قیمت ملک در قبرس جنوبی و اسپانیا است. این کشور از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است و در منطقه‌ای عاری از آلودگی قرار گرفته است. برای خرید ملک در قبرس شمالی باید درخواست خود را در انجمن شهرداری این کشور ثبت کنید و یک پروسه ۶ ماهه را پشت سر بگذارید تا با درخواست شما موافقت شود. اولین نکته درباره خرید ملک در قبرس شمالی این است که هر فرد یا هر زوج می‌توانند فقط یک ملک خریداری کنند و حق خرید چندین ملک را باهم ندارند. ملک موردنظر باید حداکثر ۱۳۳۸ مترمربع باشد

انواع ملک در قبرس شمالی

روند خرید ملک در قبرس شمالی با توجه به سند مالکیت ملک موردنظر شما متفاوت است. در قبرس شمالی املاک و مستغلات، در انواع مختلفی به فروش می‌رسند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 • ملک ترکی: ملکی است که قبل از تقسیم قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی در سال ۱۹۷۴، در مالکیت ترک‌ها بوده است.
 • ملک خارجی: ملکی که قبل از سال ۱۹۷۴ تحت مالکیت اروپایی‌ها یا سایر خارجی‌ها بوده است.
 • ملک قبرسی: تمام املاکی که دولت قبرس به‌عنوان غرامت به ترک‌های قبرسی‌ای داده است که زمین‌هایشان را در جنگ سال ۱۹۷۴ از دست دادند.
 •  ملک TDM: شامل املاکی که پس از سال ۱۹۷۵ توسط دولت قبرس شمالی به مهاجران ترک و طبقه کارگران اعطا شد.
 •  ملک اجاره‌ای: املاک دولتی که می‌توان آن‌ها را به‌صورت اجاره بلندمدت ۴۹ ساله خریداری کرد. شما می‌توانید از طریق وکیل مهاجرتی یا به‌صورت مستقیم، درخواست خرید خود را به وزارت گردشگری قبرس شمالی ارسال کنید.
 •  ملک آزاد: برای خرید این ملک باید شخصاً با صاحب‌خانه قرارداد ببندید. فروشنده و شما تحت نظارت یک وکیل، باید قراردادی تنظیم کنید و جزئیاتی مانند قیمت نهایی ملک، محدوده زمانی تکمیل خرید و باقی شرایط را لحاظ کرده و هردو آن را امضا کنید. سپس درخواست را به وزارت کشور بفرستید و منتظر جواب درخواست بمانید.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

 انتخاب ملک

شما باید در ابتدا ملک موردنظر خود را در قبرس شمالی برای خرید انتخاب کرده و در مورد قیمت و شرایط پرداخت با فروشنده به توافق برسید. شرایط خرید و قیمت ممکن است نیاز به مذاکره با فروشنده داشته باشد

 پیش‌پرداخت

هنگامی‌که با فروشنده به توافق رسیدید، باید مبلغی بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ پوند به‌عنوان پیش‌پرداخت به مالک بپردازید تا از جانب شما مطمئن گردد و ملک را به شخص دیگری نفروشد.

 بررسی ملک

پس از پرداخت ودیعه، شما باید شخصاً یا از طریق وکیل مهاجرتی به بررسی ملک جهت اطمینان از قرارداد بپردازید. در این مرحله، شما باید بررسی کنید که ملک خریداری‌شده عاری از هرگونه قرض، وام مسکن، بدهی و… است. در صورت وجود مشکل در هریک از این موارد، مبلغ پیش‌پرداخت سریعاً به حساب شما بازگردانده می‌شود و قرارداد باطل خواهد شد.

 تنظیم قرارداد

قرارداد فروش به زبان انگلیسی توسط وکیل خودتان یا دفتر اسناد رسمی معتبر تنظیم می‌شود. در این قرارداد، تمام شرایط و ضوابط فروش ملک، مشخصات ملک، طرح پرداخت و باقی موارد لحاظ می‌شود. در این مرحله می‌توان هرگونه اصلاح یا تغییری در مفاد قرارداد ایجاد نمود. پس‌ازاینکه هم شما هم فروشنده به توافق رسیدید، قرارداد ملک مربوطه در یک دفتر اسناد رسمی با حضور دو شاهد، منعقد می‌شود. سپس شما بین ۱۰ الی ۱۴ روز فرصت دارید تا کل مبلغ یا (در صورت توافق قبلی) اولین قسط ملک را پرداخت کنید
هدف از این قانون جدید حفاظت از حقوق مالکیت خریدار است. پس از ثبت قرارداد در ثبت اسناد و املاک، فروشنده نمی‌تواند این ملک را به شخص دیگری بفروشد یا آن را تحت رهن و اجاره قرار دهد.

 مجوز خرید

خریداران غیر ترک قبرسی باید برای اخذ مجوز انتقال سند مالکیت، به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه کنند. برای خرید ملک در قبرس شمالی باید درخواست مجوز خرید (PTP) بدهید. این کار بین ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند هزینه دارد. مدارک لازم برای اخذ مجوز خرید ملک در قبرس شمالی عبارت‌اند از: فتوکپی پاسپورت و گواهی سوءپیشینه.

 انتقال سند مالکیت

هنگامی‌که مجوز خرید را از انجمن شهرداری قبرس شمالی دریافت کردید، باید هم شما و هم فروشنده مالیات مربوط به انتقال ملک را پرداخت کنید و پس‌ازآن، فروشنده سند مالکیت را به نام شما در اداره ثبت‌اسناد و املاک قبرس شمالی منتقل می‌کند.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

قیمت ملک در مناطق ساحلی قبرس شمالی از حدود ۲۰۰۰۰ پوند برای یک آپارتمان و ۶۲۰۰۰ پوند برای یک ویلا شروع می‌شود. آپارتمان‌ها و پنت هاوس‌های لوکس با حداکثر قیمت ۲۰۰۰۰۰ پوند در قبرس شمالی وجود دارند. این قیمت‌ها بسیار کمتر از قیمت ملک‌های مشابه در سایر نقاط جهان است.

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی

پس از اخذ ویزای قبرس شمالی و ورود به این کشور، برای خرید ملک بای مدارک زیر را ارائه دهید.

 •  اصل گذرنامه و کپی تمام صفحات آن
 •  شناسنامه همه اعضای خانواده
 •  سند ملک (اگر ملک دیگری در قبرس شمالی به نام شما وجود دارد)
 •  قراردادهای فروش ملک اصل و کپی (اگر قبلا در قبرس شمالی ملکی فروخته باشید)
 •  قرارداهای اجاره اصل و کپی (اگر هم اکنون در خانه اجاره ای در قبرس شمالی زندگی می کنید)
 •  گواهی عدم سوءپیشینه
 •  ترجمه سند ازدواج(اگر زوج هستید)
 • شش عدد تمبر به زبان ترکی

اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک

(خرید ملک در قبرس شمالی یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور برای تمام خانواده‌تان است).

 برای اخذ اقامت دائم این کشور از طریق خرید ملک باید مدارکی را ارائه دهید که در زیر به آن‌ها اشاره شده است…

 •  گواهی عدم سوءپیشینه
 •  گزارش پزشکی و سلامت آزمایش خون از بیمارستان دولتی
 •  اصل وکپی پاسپورت 
 •  سند مالکیت خانه یا اجاره‌نامه
 •  صورت‌حساب‌های بانکی
 • شناسنامه اصل و کپی و ترجمه به زبان ترکی یا انگلیسی
 • گواهی ازدواج اصل و کپی درصورت وجود و ترجمه به زبان ترکی یا انگلیسی

 اقامت قبرس شمالی با اجاره ملک و خانه


یکی دیگر از روش های مهاجرت به قبرس شمالی اجاره خانه است ولی باید این موضوع را در نظر بگیرید که با این روش فقط شما می توانید اقامت موقت 6 ماهه دریافت کنید و برای دریافت اقامت دائم اصلا این روش مناسب نیست و اگر قصد دریافت اقامت دائم قبرس شمالی را دارید می توانید با خرید آپارتمان در قبرس شمالی و با در نظر گرفتن بقیه شرایط این مهم را انجام دهید.

قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی
قبرس شمالی با داشتن مناطق گردشگری و توریستی بسیار زیاد ، یکی از مقاصد گردشگران خارجی می باشد ، ضمنا این کشور بیش از 330 روز آفتابی دارد و آب و هوای قبرس شمالی در بیشتر فصل های سال معتدل و گرم و مناسب ورزش ها و تفریحات آبی بوده که همین موضوع باعث شده تا در بیشتر ماههای سال این گردشگران در قبرس شمالی حضور داشته باشند و همین موضوع در قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی تاثیر بسیار زیادی گزاشته است.

قیمت اجاره خانه در زمان های حضور گردشگران به اوج خود می رسد و گاهی دیده شده است در فصول بهار و تابستان بعضی از خانه ها با 3 برابر قیمت واقعی نیز اجاره داده می شود که بیشتر این خانه ها در مناطق نزدیک به دریا و ساحل می باشد .

عوامل تامین کننده در قیمت اجاره
قبرس شمالی به عنوان مروارید دریای مدیترانه یاد می شود و در سال های اخیر نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و همین موضوع باعث شده است تا هتل ها و مسافرخانه های زیادی ایجاد شود ، اما باز هم این هتل ها و مسافرخانه ها نتوانسته است نیاز همه توریست ها و مهاجرین را برآورده کند ، ضمنا قبرس شمالی یک کشور دانشجویی نیز می باشد و دانشگاه های قبرس شمالی هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند و همین موضوع باعث شده است تا هر سال بر جمعیت دانشجویی آن افزوده شود و بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند تا بجای استفاده از خوابگاه ، یک خانه در قبرس شمالی اجاره کنند.

بجز توریست ها و دانشجویان بسیاری از افراد هم که به قصد دریافت اقامت از طریق خرید ملک به قبرس شمالی مسافرت می کنند ، ترجیح می دهند تا زمان آماده شدن خانه خود در قبرس شمالی بمانند و خانه ای اجاره کنند و این سه گروه در افزایش قیمت اجاره خانه نقش بسیاری زیادی داشته اند، اما عواملی همچون نزدیکی خانه به دریا و ساحل ، امکانات خانه و تعداد اتاق خواب و سال ساخت در قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی تاثیر بسیار زیادی داشته است.

قبل از اجاره خانه هدفتان را مشخص کنید
قبلا شهرهای قبرس شمالی را به همراه خصوصیات آن برای شما بیان کردیم ، اگر فردی هستید که به تفریحات آبی و دریا علاقمند هستید به شما پیشنهاد می کنیم که در شهرهای فاماگوستا و گیرنه و منطقه لانگ بیچ که به دریا نزدیک هستند خانه اجاره کنید و اگر دوست دارید تا در یک شهر مدرن زندگی کنید ، پیشنهاد اجاره در شهر نیکوزیا را به شما می دهیم ، پس حتما با در نظر گرفتن شرایط خودتان و امکانات شهرهای کشور قبرس، خانه مد نظرتان را اجاره کنید.

 • نکات مهم در خصوص تنظیم اجاره نامه آپارتمان
   اولین موضوع که در اجاره ی آپارتمان درکشور قبرس شمالی باید دقت کنید، مبله بودن خانه است، معمولا آپارتمان هایی که در قبرس شمالی اجاره داده می شود با امکانات کامل است ( در قبرس شمالی چیزی به عنوان اسباب کشی و حمل و نقل اثاثیه منزل معنی و مفهوم ندارد )
 •  نکته دوم پرداخت اجاره منزل به صورت یکجا هست ، یعنی اگر شما یک خانه را برای یکسال اجاره می کنید ، همه اجاره توافق شده را باید به صورت یکجا پرداخت کنید و معمولا اجاره ها 6 ماهه یا 12 ماهه تنظیم می شود و هر چه زمان اجاره کمتر باشد هزینه اجاره ماهانه بالاتر است.
 •  در قبرس شمالی چیزی به عنوان اجاره با رهن کامل یا رهن و اجاره وجود ندارد و برای تضمین سالم نگه داشتن خانه در مدت زمان اجاره مبلغی در حدود یک ماه اجاره آپارتمان به عنوان تضمین به صاحب خانه پرداخت می شود و در صورتی که خانه سالم تحویل داده شود این مبلغ برگردانده می شود.
 •  مبلغ اجاره در قبرس شمالی معمولا به پوند می باشد و در بعضی از جاها به لیر نیز گرفته می شود ، که در زمان تنظیم قولنامه این مبالغ نیز در آن درج می شود.
 •  کمیسیون و حق الزحمه بنگاه های املاک برای نوشتن قرارداد و معرفی فایل ها معمولا یک ماه اجاره آپارتمان است که از طرفین گرفته می شود.

افزایش قیمت ملک در قبرس شمالی به دلیل تورم نیست ! بلکه بعلت افزایش ارزش ملک در این کشور میباشد...
پشتیبانی